Miłość do naszego pupila możemy okazywać na wiele sposobów. Każdy z nas, ma inne poczucie okazywania tego, jak bardzo nam zależy na dobrym życiu naszych czworonożnych przyjaciół. Bez wątpienia psi behawiorysta, których wybór, chociażby w Warszawie jest bardzo duży, może zwiększyć nasze poczucie bezpieczeństwa, podnosząc świadomość tego, że pies przy naszej nodze będzie słuchał tego, co do niego mówimy. W tym artykule poruszymy temat, jak duży wpływ ma psi behawiorysta na nasze pociechy.

Ogólny wpływ behawiorysty na psa.

Behawiorysta, o którym pisaliśmy w „Praktyczne wskazówki jak zostać behawiorystą zwierząt„, to specjalista od tego, aby zniwelować złe naleciałości u psa. Towarzyszą temu również elementy szkolenia psa, nauka właściciela na reagowanie na dane sytuacje w odpowiedni sposób. Szkolenie jest dopasowywane do klienta oraz jego psa między innymi przez pryzmat takich czynników jak:

  • Wiek psa
  • Rasa
  • Stan zaawansowania problemu
  • Natężenie problemu do rozwiązania. 

Behawiorysta jest również w pewien sposób przewodnikiem właściciela psa, i przeprowadza go przez proces zrozumienia zachowań psa i reagowania na nie. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, aby właściciel równie mocno zaangażował się w cały proces. Pies ma nas za swojego ”Pana” więc wiele zależy od tego ile zapamiętamy z danego szkolenia, oraz jak często i rzetelnie będziemy wprowadzać w życie elementy potrzebne do rozwiązania problemu np. agresji.

Cena psiego behawiorysty w Warszawie

Cena, z jaką musimy się liczyć w momencie podjęcia decyzji o takiej terapii dla naszego czworonoga to ok. 200zł. Możliwości jest naprawdę dużo. W tej cenie możemy trafić na usługi, którymi jest spacer wspólnie z takim behawiorystą oraz psem. Jest możliwość rozmowy i konsultacji problemu np. przez Skype. Każdy z nas musi podjąć indywidualnie decyzję na ile problem związany z naszym psem, jest do wypracowania przez informacje zawarte w internecie, a na ile jest potrzebna do tego opinia i działanie fachowca. 

Myślę, że każda osoba, która posiada psa, zdaję sobie sprawę, ile nerwów może przynieść sytuacja, gdy nasz pies jest mocno rozdrażniony, widząc psa sąsiada, lub inne czynniki, które działają na niego zapalnie. Jeśli pies jest małych gabarytów, problem również jest mniejszy, bo mamy większą kontrolę. Jeśli jednak pies jest wielkości np. Owczarka niemieckiego, problem może być większy i z pewnością i dla właściciela i dla psa będzie lepiej kiedy chociaż spróbują rozwiązać niekomfortowe zachowania. Na samym końcu przecież, chodzi głównie o zdrowie, spokój i bezpieczeństwo naszych kochanych psich przyjaciół.