Zabawy z dziećmi to doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu! Jeszcze lepiej jeżeli oprócz frajdy i uśmiechu na twarzy będą nieść ze sobą wiedzę lub rozwijać pasję. Z pomocą przyjdą kreatywne zabawy, będące połączeniem tych wszystkich elementów! O jakich mowa? Oto nasze pomysły!

Brakuje ci pomysłów na zabawę z dzieckiem? Chcesz wypełnić czas wolny swojemu maluchowi, ale nie wiesz w jaki sposób to zrobić? Z pomocą przyjdą nasze propozycje kreatywnych zabaw dla dzieci. Dzięki nim nie tylko spędzisz niesamowity czas ze swoją pociechą, ale też popracujesz nad rozwijaniem jego umiejętności, motoryki, czy pasji! Łączenie przyjemnego z pożytecznym jest zawsze w cenie. 

Słoik wypełniony czasownikami

To jednak z tych zabaw, która która dzieci bez względu na wiek bezgranicznie uwielbiają! Bardzo chętnie wybierają ją również rodzice, ponieważ nie wymaga wielu rekwizytów, a świetna zabawa jest gwarantowana. 

Przebieg gry:

  • Do słoika lub butelki wrzuć karteczki z przeróżnymi czasownikami, np. jeść, pić, skakać, malować. 
  • Poproś malucha o losowanie i możliwie jak najszybsze wykonywanie wskazanych czynności. 
  • Kolejną możliwością jest wykonywanie zadań wspólnie z dzieckiem. 

Czas na cięcie!

Zabawa ta za każdym razem dostarcza masę uśmiechu i ogromnej frajdy. Wystarczy, że na stole wyłożysz różne przedmioty, np. słomki, talerze papierowe, makaron, kamienie, sztućce i za pomocą nożyczek postaracie się jej wszystkie przeciąć. Bez wątpienia wykonanie niektórych zadań może przysporzyć sporych emocji i trudności.