Każdy z nas, bez wyjątku marzy o komfortowych warunkach życia. O tym, aby przestrzeń, w której spędza się czas ze swoja rodziną i przyjaciółmi była jak najbardziej przyjazna, ciepła, wygodna. Niezwykle istotne jest także odpowiednie zabezpieczenie domu, jednak to temat, któremu warto poświęcić odrębny artykuł. Podpowiadamy zatem, co zrobić, by poprawić komfort we własnym domu. Zachęcamy do lektury! 

Napędy do bram wjazdowych

Automat do bram sprawia, że słowo walka z ciężkimi wrotami wjazdowymi na zawsze znika z naszego słownika. Od momentu, gdy wyposażymy bramę w napęd, każdy wjazd i wyjazd posesji będzie kojarzył się z czymś przyjemnym, a nie z konieczności stoczenia boju z ciężką bramą. Napędy do bram skrzydłowych i przesuwnych pozwalają na zdalne otwieranie i zamykanie bramy, co w praktyce oznacza, że nie musimy nawet opuszczać wnętrza naszego auta. Docenimy to szczególnie wtedy, gdy będziemy wracać zmęczeni z pracy, a na dworze panować będą wyjątkowo niesprzyjające warunki. Napędy do bram wjazdowych skrzydłowych i przesuwnych, podobnie jak napędy do bram garażowych posiadają szereg dodatkowych funkcji, czujników, które uniemożliwiają zatrzaśnięcie bramy wówczas, gdy znajduje się przeszkoda. Dzięki temu bezpieczne są zwierzęta, dzieci, a także… lakier Twojego samochodu!

Sterowanie ogrzewaniem 

Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w ofercie takich firm jak Somfy czy Nice znajdują się inteligentne systemy grzewcze. Sterowanie ogrzewaniem nie tylko pozwala uzyskać komfortowe warunki wewnątrz domu, ale także… oszczędzić. Zamontowanie zaworów termostatycznych na kaloryferach umożliwia precyzyjne ustawienie i dostosowanie temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Jak sama nazwa wskazuje, inteligentne systemy grzewcze działają… inteligentnie, zatem można nimi sterować nawet przy pomocy komendy głosowej. Inteligentne systemy grzewcze są także proekologiczne. Mniejsze zużycie energii jest bowiem wartością dodaną dla środowiska, dobrem dla naszej planety.

Wideodomofony

Kolejnym rozwiązaniem, którego nie powinno zabraknąć w domu, w którym ważna jest wygoda i bezpieczeństwo są wideodomofony. Dlaczego? Bowiem w szybki i prosty sposób możemy zidentyfikować każdą osobę, która chce przedostać się na teren naszej posesji. Nowoczesne wideodomofony umożliwiają nie tylko obserwowanie i weryfikowanie tego, kto chce nas zaszczycić wizytą w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcjom, takim jak przeglądanie historii wizyt, można sprawdzić, kto chciał nas odwiedzić wówczas, gdy byliśmy poza domem. Wideodomofony robią bowiem zdjęcia, które zapamiętują i przechowują, a my możemy mieć do nich stały dostęp. To nie jedyne korzyści, jakie wynikają z zamontowania wideodomofonu. Jak już wspomnieliśmy na początku, te inteligentne urządzenia podnoszą również komfort życia. W jaki sposób? Otóż dzięki zamontowanym wewnątrz domu monitorom, nie musimy nawet wstawać z wygodnej kanapy czy fotela, by sprawdzić, kto chce nas odwiedzić, a także by otworzyć mu drzwi! Proste i wygodne, prawda?