Kiedy mamy zwierzę chcemy, aby ono dobrze się zachowywało w różnych sytuacjach oraz chcemy być pewni jego zachowania podczas nieprzewidzianych wydarzeń, które wywołują strach u niego lub mocne zdenerwowanie z powodu jakiś nieprzewidzianych ruchów innych psów lub ludzi. W stresowych sytuacjach dla psa warto go obserwować i wyciągać wnioski dotyczące ich ruchów w czasie tak trudnych chwil. Powinniśmy zawsze obserwować swojego psa, aby wykluczyć niepożądane zachowania i pozwolić mu na dobrą resocjalizację.

Kiedy wybrać się na szkolenie ze swoim psem?

Momentów na wyszkolenie psa jest kilka – więcej informacji znaleźć można w artykule „Po co zaczynać szkolenie dla psa?„. Nie raz już za szczeniaka zobaczymy zachowania, które nie będą nam się podobać. Agresja do innych zwierząt, a także w niektórych przypadkach niechęć i warczenie na ludzi to jeden z najważniejszych powodów, gdy powinniśmy rozważyć konsultację z osobą, która zna się na szkoleniu psów. Może ona nam pokazać jakie ćwiczenia wykonywać z psem, aby wyeliminować niepokojące nas zachowania. Kiedy pies będzie już dorosły takie zachowania mogą się nasilać i może się on stać niebezpieczny też dla nas i może stanowić realne zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt. Behawiorysta może nam pomóc, kiedy na przykład pies nie chce do nas przychodzić na spacerach lub oddawać piłki. Istnieje oczywiście wiele zachowań niewłaściwych. Jeżeli nie jesteśmy pewni ruchów wykonywanych przez naszego psa to powinniśmy skonsultować to z odpowiednim specjalistą, który odpowie nam na pytanie, co złego jest w zachowaniu naszego pupila i jak usunąć poszczególne problemy powstały w okresie dojrzewania lub w innym czasie. Niektóre zachowania mogą się nam ukazać dopiero po jakimś czasie, dlatego musimy cały czas obserwować zachowanie naszego pupila i w razie wątpliwości próbować pomóc mu w rozwiązaniu problemów. Zawsze musimy okazywać wsparcie naszemu zwierzęciu, aby czuł od nas miłość.

Jak znaleźć dobrego behawiorystę w większym mieście?

Tak jak w przypadku innych specjalistów różnych profesji najlepszym sposobem na wyszukanie osoby, która zajmuje się szkolenie psów warszawa jest popytać się znajomych o opinie o poszczególnych specjalistach tej profesji lub znalezieniu takiego behawiorysty, który ma bardzo dużo pozytywnych opinii w internecie. Na wybór może mieć wpływ ile dany kandydat przeszedł kursów oraz jakie doświadczenie posiada przy pomocy psom w wyeliminowaniu ich złych zachowań. Każda pomoc powinna być profesjonalna i dać nam odpowiednie środki i podpowiedzi na rozwiązaniu naszych problemów z zachowaniem naszego ulubionego pupila.