W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się naturalne sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn, szkodliwych substancji, a także wszystkich czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Coraz większa liczba osób – zarówno celebrytów czy gwiazd polskiego show biznesu głośno mówi o tym, że podjęła decyzję o świadomym detoksie organizmu. Rozpoczęcie diety detox wydaje się doskonałym pomysłem np. po świętach, kiedy to możemy czuć się ciężko i niekoniecznie komfortowo we własnym ciele. Nie ma w tym jednak nic niezrozumiałego. W końcu przez kilka dni spożywamy tłuste potrawy. Dodatkowo niekiedy ilość zjedzonych smakołyków przewyższa nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też kolejne cateringi dietetyczne w Warszawie i nie tylko, decydują się na włączenie diety detox do swojego podstawowego menu.

Jakie są zalety diety detox?

Na czym polega taki sposób żywienia? W zdecydowanej większości przypadków opiera się to na spożywaniu kieszonek i najzdrowszych produktów. Oczyszczenie organizmu oraz zdobycie dodatkowej energii to tylko nieliczne zalety, jakie niesie ze sobą taki sposób żywienia. Chociaż niekiedy zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, to w codziennych posiłkach możemy dostarczać do organizmu zbyt dużych ilości glutenu lub składników pochodzenia zwierzęcego. To wszystko może znacząco wpłynąć, na to jak się czujemy. Przywrócenie równowagi może potrwać, ale efekty są tego zdecydowanie warte. Oprócz oczyszczenia organizmu na poziomie komórkowym dieta detox niesie ze sobą również szereg innych zalet, spośród których najczęściej wymieniane są:

  • promienny wygląd,
  • zdobycie nieprawdopodobnej dawki energii,
  • gubienie nadprogramowych kilogramów,
  • lśniąca i gładka cera,
  • pozbycie się niedoskonałości,
  • poprawa samopoczucia.

Należy wspomnieć jednocześnie o tym, że w zdecydowanej większości przypadków dieta detoks opierać się będzie na odrzuceniu składników pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu z powodzeniem mogą wdrożyć ją zarówno weganie, jak i wegetarianie. A co z obawami o niedobory? Odpowiednio zbilansowana dieta jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych minerałów, witamin i składników odżywczych. O tym należy bezwzględnie pamiętać. Kluczem do sukcesu jest właściwie układanie posiłków i racjonalne podejście do tematu oczyszczenia – to wszystko.

Często słyszy się o tym, że detoks organizmu może stać punktem wyjścia do dalszych poczynań w przypadku osób zmagających się z nadwagą lub otyłością. Zwykle dieta detox trwa od 3 do 7 dni, dzięki czemu jest to doskonały sposób, aby poczuć się zdecydowanie lepiej i oczywiście – lżej.