Urodziny naszego dziecka to wyjątkowy moment. To czas beztroski, celebracji, spotkania z rodziną, przyjaciółmi, wykonywania wspólnie dekoracji urodzinowych, a także wręczania wyjątkowych, dostosowanych do wieku dziecka, prezentów. Jak przygotować urodziny dziecka w domu by były niezapomniane?

Urodziny dziecka w domu, czy to dobry pomysł?

Obecnie możliwości urządzenia urodzin dziecka jest bardzo wiele. Klubokawiarnie, restauracje, kluby, sale zabaw prześcigają się w ofertach i propozycjach. Jednak wyjątkowe urodziny to te, spędzone w warunkach najbliższych maluchowi, najbezpieczniejszych, czyli we własnym domu. Czuje się tam komfortowo i po prostu dobrze, a my, jako rodzice też możemy mieć dostęp do wszystkich potrzebnych nam rzeczy. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy na przykład trzeba będzie zmienić spodnie dziecku, przenieść dodatkowe talerze i szklanki. Urodziny dziecka w domu to zatem bardzo dobry pomysł.

Jak przygotować urodziny dziecka w domu?

Po pierwsze trzeba przygotować ozdoby i dekoracje urodzinowe. Można je kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych lub też zrobić samemu. Wystarczą artykuły papiernicze, takie jak kolorowy papier, bibuła, blok, brystol , tektury faliste, klej, nożyczki, krepina, które można kupić w hurtowni papierniczej. Kolejną kwestią są słodkości. Bez nich nie mogą obyć się urodziny. Tort to podstawa, ale warto też pomyśleć o kąciku łakoci. Pyszne dania, jakie zaserwujemy gościom również najlepiej, jeśli będą miały atrakcyjną wizualnie formę. Muzyka, zabawy i atrakcje również powinny znaleźć się w harmonogramie. W końcu ten dzień musi być wesoły, pełen uśmiechu, tańców!