Skup złomu to jest przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w branży zbierania odpadów – zwykle metalowych i elektrycznych. Można tam zostawić [ale też zamówić] złom z Polski oraz z zagranicznych krajów. Nie od dziś wiadomo, że skup złomu, inaczej usługi komisu złomnictwa są cenione, zwłaszcza wśród ludzi dla, których nie udało się go sprzedać za odpowiednia cenę. Nie jest niespodzianką też, że rynek złomu odgrywa dużą rolę w komunikacji pomiędzy wieloma branżami. Skup złomu daje możliwość na pozyskiwanie surowców wtórnych oraz magazynowanie ich, które są konieczne do produkcji przedmiotów.

Skupy złomu a ekologia

Co istotne skup złomu przez swoje usługi pozwala na oszczędzanie surowców naturalnych i poprawę stanu środowiska. Na rynku jest wiele branż, które korzystają z usług skupu złomu. Do nich należą przede wszystkim zakłady produkcyjne wielu branży. Używają one złomu z zakładów budowlanych w swoich produktach. Skup złomu używają przede wszystkim budowlańcy, którzy muszą sprostać pozostałościom i śmieciom budowlanym. Współpraca z skupem złomu daje im możliwość na usunięcie odpadów, a co za tym idzie ułatwienie braku surowców na budowach. Pozwala to na przyciąganie klientów, którzy posiadają surowce, które nie mają kontaktu z nami.

Skup złomu daje też możliwość na pozyskiwanie złomu z zagranicy, co przyczynia się do wzrostu przemysłu w Polsce. Dzięki temu można wybierać z wielu skupów złomu, które są dostępne w handlu. Wśród tych skupów można wyróżnić Hurtownie Złomu Współpraca. Lokalnie – na przykład w województwie mazowiecki będzie to skup złomu i metali kolorowych segromix.pl – taka współpraca ze skupem złomu przyniesie wiele korzyści nie tylko dla prywatnych osób które zwyczajnie chcą pozbyć się sprzętu AGD, ale też właśnie dla firm próbujących zutylizować swoje niepotrzebne aktywa.