Osoby z suchą cera borykają się z wieloma problematycznymi kwestiami. Najbardziej dotkliwe objawy to pieczenie, swędzenie skóry, nadmierne łuszczenie się naskórka, zaczerwienienie. Jak o nią dbać w czasie lata, gdy temperatura na zewnątrz jest wyjątkowo wysoka, a powietrze bardzo suche?

Po pierwsze filtry na suchą skórę latem

Kosmetyki z filtrami to absolutna podstawa w pielęgnacji suchej skóry latem. Przyda się także woda termalna, która pozwoli nawilżyć skórę od zewnątrz. Naturalnie nie sposób w tym momencie nie wspomnieć o ochronie w postaci okularów oraz kapelusza bądź chustki na głowie. W czasie upałów bez tych akcesoriów w torebce, ani rusz!

Po drugie nawilżanie suchej skóry latem

Serum lub krem na dzień i na noc o silnym działaniu nawilżającym powinny znaleźć się na półce w łazience oraz w walizce podróżnej. W lecie skóra jest szczególnie narażona na przesuszenie. I nie jest to wyłącznie wpływ wysokiej temperatury. W czasie sezonu urlopowego często korzystamy bowiem z sauny, basenu z chlorowana wodą, a w samochodzie włączamy klimatyzację. To wszystko nie wpływa pozytywnie na stan skóry. Zdecydowanie warto postawić na dobry, sprawdzony krem z naturalnym składem. Znaleźć go można w asortymencie marki sklepu dermalogica.pl. Produkty z logo Dermalogica to synonim skuteczności, wysokiej jakości. Sucha skóra latem musi być odpowiednio chroniona, zabezpieczona, dlatego warto postawić na naprawdę dobre kosmetyki.

Po trzecie oczyszczanie suchej skóry latem

W czasie lata pory o wiele bardziej są narażone na zapychanie. Wysoka temperatura połączona z fluidem tudzież ze zbyt ciężkim kremem często prowadzi do zatkania porów i w konsekwencji do powstawania zaskórników. Sucha skóra latem powinna być zatem regularnie oczyszczana za pomocą delikatnych, a jednocześnie skutecznie działających żeli myjących. Od czasu do czasu warto postawić na dobry peeling przeznaczony do suchej cery.