Rodzice niejednokrotnie poszukują odpowiedzi na pytanie o to, jaka forma rozwoju okaże się najwłaściwsza dla ich pociechy. Możliwości jest bowiem cała masa. Zarówno gra na instrumencie, jak i sztuki walki, czy nauka języka obcego niosą ze sobą szereg korzyści. W przypadku rozwijania umiejętności językowych kluczowy jest wybór odpowiedniego wieku.

Kurs językowy a wiek dziecka

Przyjęło się, że maluchy do 6 roku życia wyposażone są w znaczną wrażliwość językową, dzięki czemu przyswajanie obco brzmiących terminów i zwrotów przychodzi im znacznie łatwiej niż starszym dzieciom. Co ciekawe, nawet wymówienie zagranicznych głosek nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu. W związku z tym, że maluchy wprost uwielbiają naśladować, bez trudu radzą sobie z wymową i poprawną artykulacją zasłyszaną np. u native speakera. Należy pamiętać jednocześnie, że rozpoczęcie nauki języków obcych okaże się zupełnie nieskuteczne w przypadku, gdy nie będzie regularnie powtarzane i utrwalane. Doskonałą propozycją mogą okazać się kursy językowe. Dzięki stronie internetowej angielski-konwersacje.pl maluchy mają możliwość uczestniczenia zarówno w zajęciach grupowych, jak i indywidualnych.

Obawiasz się, że Twoja pociech nie wykaże zainteresowania dodatkowymi zajęciami lub staną się dla niej/niego przykrym przymusem? Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zajęcia prowadzone były w ciekawy i nieszablonowy sposób. Nauka poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób na poznanie języka.

Poszukujesz sprawdzonego sposobu na naukę języka obcego w domowym zaciszu? Sprawdzone porady znajdziesz w jednym z  naszych poprzednich artykułów.