Prawdopodobnie każdy rodzic zgodzi się ze stwierdzeniem, że posiadanie dziecka niejadka to prawdziwe wyzwanie. W momencie kiedy kolejne próby namówienia malucha do zjedzenia posiłku kończą się nerwami, krzykiem i wybuchem histerycznego płazy, rodzice zwykle tracą cierpliwość. Jakie posiłki przygotować?

Spaghetti z mięsem z kurczaka lub indyka to jedno z tych dań, które skradnie serca nawet największych i najbardziej wybrednych niejadków. Ciekawą odsłonę tego klasycznego włoskiego dania stworzysz zastępując klasyczny makaron – kolorowym. Wciąganie wielobarwnych nitek to jednocześnie doskonała zabawa.

Kolejna potrawą, którą z powodzeniem możesz zaserwować niejadkowi, są pierogi  z owocami. Dzięki temu, że z powodzeniem udekorujesz je ulubionym owocem, a nawet kilkoma! Walory smakowe będą znacznie większe – podobnie jak ilość witamin i minerałów. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to podstawa.

Naleśniki to jedna z tych potraw, która bezwzględnie powinna pojawić się  jadłospisie wybrednych maluchów. Co więcej, zdecydowana większość pałaszuje je bez większego marudzenia. Ciekawą alternatywą, którą również warto spróbować są pancakes, czyli pyszne amerykańskie placki! Zarówno jedne jak i drugie perfekcyjnie sprawdzą się na śniadanie czy kolację. Naleśniki z powodzeniem możesz wykonać zarówno w wytrawnej jak i słodkiej wersji.

Nie sposób nie wspomnieć również o niestandardowych i ciekawie udekorowanych kanapkach! Myszki zrobione z rzodkiewki lub motyl z ogórka to perfekcyjny sposób na przemycenie do diety malucha odrobiny niezbędnych witamin.