[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kp8cnofj’ admin_preview_bg=”]

Wymyślenie najwłaściwszej i ciekawe zabawy dla dzieci na dworze to jeden z tych tematów, który rodzicom spędza sen z powiek. Nie ulega bowiem wątpliwości, że gry na świeżym powietrzu powinny być nie tylko angażujące i wciągające, ale też bezpieczne. Jakie zabawy dla dzieci zaproponować? Jeżeli pogoda za oknem nie dopisuje, koniecznie sprawdź nasze propozycje zabaw z dziećmi w domu.

Wśród zabaw dla dzieci na dworze największą popularnością w dalszym ciągu cieszy się kultowy i ponadczasowy… berek. Na czym polega ta zabawa? Spośród wszystkich graczy wybierana jest jedna osoba, która będzie tzw. berkiem. Głównym zadaniem wytypowanego jest dogonienie osoby, która zastąpi go w tej roli. Zabawa może trwać do momentu dopóki dzieci nie opadną z sił. Im więcej uczestników weźmie udział, tym gra z pewnością będzie ciekawsza. Alternatywą dla klasycznego berka może być berek kucany. Zasady są dokładnie takie same, jednak w tej wersji, uczestnicy mógł kucnąć, gdy berek znajduje się w pobliżu nich. Wówczas są bezpieczni.

Kolejną propozycją zabawy dla dzieci na dworze jest… chowany! Do gry potrzebnych jest kilku uczestników i śmiałka, który rozpocznie cała zabawę i podejmie się próby znalezienia ukrytych kolegów. Zabawę najlepiej jest rozpocząć słowami: Pałka, zapałka, dwa kije,

kto się nie schowa, ten kryje. Następnie wytypowana osoba liczy do dziesięciu, po czym krzyczy: „Szukam!”. Dziecko, które zostanie znalezione jako pierwsze – szuka.

Kółko graniaste to kolejna kolejna dostała forma zabawy dla dzieci na dworze. Uczestnicy łapią się za ręce i krzyczą: „Kółko graniaste, czterokanciaste.

Kółko nam się połamało, cztery grosze kosztowało, a my wszyscy bęc”. Następnie puszczają ręce i upadają na trawę.

[/av_textblock]