Trądzik młodzieńczy nie bez przyczyny uznawany jest za jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Co więcej, problem ten dotyka nie tylko osoby wchodzące w okres dojrzewania, ale niejednokrotnie również starsze. Należy pamiętać o tym, aby trądziku pod żadnym pozorem nie bagatelizować. Dlaczego? Otóż znacząco wpływa on na jakość życia (szczególnie u osób młodych, które niekiedy spotykają się z krzywdzącymi komentarzami rówieśników), a także samopoczucie. Ponadto nieleczony trądzik może powodować powstawanie trudnych do usunięcia blizn i przebarwień. W tym przypadku odpowiednia pielęgnacja i właściwy sposób dbania o cerę trądzikową to absolutna podstawa. Jak pozbyć się trądziku? Domowe sposoby i wizyta w gabinecie lekarskim potrafią zdziałać prawdziwe cuda na skórze.

Na początku odpowiedzmy sobie jednak na pytanie skąd właściwie bierze się trądzik młodzieńczy? Do najczęstszych przyczyn zaliczamy: 

  • nadmierną produkcję łoju,
  • nadmierność aktywność hormonów płciowych,
  • bakterie Propionibacterium acnes,
  • różnego rodzaju stany zapalne.

Sprawdzone sposoby na to, jak pozbyć się trądziku

To oczywiście tylko nieliczne przyczyny, które mogą być odpowiedzialne za pojawienie się trądziku na skórze. Bez względu na to, jakie są powody, konieczna jest wizyta u dermatologa, czyli specjalisty, który zajmuje się problemami skórnymi, a także właściwie dobrana pielęgnacja, przeznaczona do walki z tym konkretnym problemem skórnym. Leczenie trądziku może polegać na rozpoczęciu doustnej terapii antybiotykami, tabletkami antykoncepcyjnymi, tabletkami przeciwzapalnymi czy przeciwzaskórnikowymi. Kolejnym krokiem, który w znacznym stopniu wpływa na wygląd cery jest stosowanie odpowiednich produktów. Szeroką gamę kosmetyków przeznaczonych dla cery trądzikowej znajdziesz na stronie ducray.com, który na potrzebach skóry zna się jak nikt inny!

Jak pozbyć się trądziku? Domowe sposoby, z których korzystały jeszcze nasze babcie i prababcie to zawsze dobry sposób! W tym przypadku najważniejsze jest dogłębne oczyszczanie skóry w domu, a w razie konieczności również nawilżanie delikatnymi i sprawdzonymi preparatami na trądzik. Osoby z trądzikiem pod żadnym pozorem nie powinny stosować tłustych i zapychających kremów, produktów które w składzie zawierają mydło, alkohol czy substancje zapachowe.