Sucha, zaczerwieniona i skłonna do podrażnień skóra to przypadłość, z którą zmaga się mnóstwo osób. Nadmierna suchość, łuszcząca się skóra czy zgrubienia naskórka mogą być objawami schorzenia, jakim jest atopowe zapalenia skóry. W walce ważne jest stosowanie pielęgnacji opartej na dermokosmetykach i przebadanych dermatologicznie kosmetykach, które w swojej ofercie posiada marka Dexeryl. Co więcej, jest to produkt wielozadaniowy, który z powodzeniem można stosować w przypadku egzemy, rybiej łuski czy właśnie nadmiernej suchości skóry. Emolienty w kremie odżywiają, nawilżają, regenerują i wzmacniają barierę ochronną skóry. 

Czynniki potęgujące suchość skóry 

Warto odpowiedzieć sobie również na pytanie, jakie czynniki odpowiedzialne są za pogłębianie się problemu, jakim jest suchość skóry. Otóż do najczęstszych zalicza się: 

  • wahania temperatur, 
  • zmiany hormonalne, 
  • spożywanie ostrych potraw, 
  • dym papierosowy, 
  • spożywanie alkoholu. 

Jak dbać o skórę suchą i atopową? 

Oprócz unikania wyżej wymienionych czynników zaleca się również zrezygnowanie ze stosowania silnych i drażniących detergentów, a także produktów, które w składzie posiadają alkohol lub substancje zapachowe. Jak jeszcze można pozytywnie wpłynąć na stan suchej skóry? Zalecaną praktyką jest zmiana nawyków higienicznych, szczególnie tych podczas kąpieli i bezpośrednio po niej. Produkty myjące na bazie mydła mogą przyczyniać się do pogłębiania suchości skóry. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc stosowanie wyżej wspomnianych emolientów z tym, że w formie, np. kremów myjących. Po kąpieli należy zrezygnować z agresywnego pocierania i tarcia skóry ręcznikiem. Nawilżenie po kąpieli to absolutna podstawa!
Osoby zmagające się z nadmierną suchością skóry powinny nieco bliżej przyjrzeć się swojej diecie i produktom, które spożywają. Wykluczenie czynników odpowiedzialnych za alergię będzie mieć zbawienny wpływ na stan skóry.