Tablet. Większy niż smartfon, mniejszy niż laptop. Chociaż istnieje na rynku już od kilku lat, to dopiero stosunkowo niedawno zagościł na stałe w naszym codziennym życiu i zyskał na popularności. Można go kupić praktycznie wszędzie: w salonie, sklepie ze sprzętem elektronicznym, w dobrych outletach agd i rtv, takich jak maxi-media.pl. Służy nam w pracy, w szkole czy jako czytnik książek (e-booków) i umila nam czas podczas podróży tramwajem, metrem, pociągiem czy autobusem. Jak o niego dbać i jak go prawidłowo czyścić?

Wskazówki, jak oczyścić tablet

Tablet podczas codziennego użytkowania ulega zabrudzeniom. Warto, a nawet trzeba dbać o jego regularne czyszczenie. Niezawodnymi narzędziami do tego będą patyczki do uszu, wykałaczki, sprężone powietrze lub kompresor, a także pędzelek i odpowiednie ściereczki oraz preparaty do czyszczenia elektroniki.
W celu oczyszczenia należy wyjąć tablet z pokrowca, przedmuchać zakamarki, szczeliny, zwracając szczególną uwagę na głośniki, przyciski, mikrofon oraz gniazda na kartę SIM oraz pamięci. Zakamarki wokół przycisków, gniazdo słuchawkowe, głośniki warto przeczyścić wykałaczką, jednak trzeba robić to delikatnie, tak aby niczego nie uszkodzić i nie spowodować dostania się drobin kurzu do środka. Następnie dobrze jest całe urządzenie omieść pędzelkiem oraz przedmuchać powietrzem.

Warto także przetrzeć ekran oraz tył tabletu ściereczką nasączoną środkiem czyszczącym, a następnie przetrzeć całość na sucho oraz ponownie przedmuchać powietrzem. Przed ponownym umieszczeniem tabletu w pokrowcu można także przeczyścić i przedmuchać samo etui,.Następnie należy umieścić urządzenie z powrotem, uważając, aby niczego nie uszkodzić.