Tektura falista jest materiałem, który ma szereg zastosowań w różnych dziedzinach życia. Jest powszechnie używana w dziale kurierskim, handlowym, a nawet budowlanym. Tektura falista należy do grupy materiałów ekologicznych, a jej cena jest stosunkowo niska. Poznaj jej rodzaje i przekonaj się, do czego jest wykorzystywana tektura falista.

Jakie są rodzaje tektury falistej?

To materiał wysoce wytrzymały o nieograniczonej liczbie możliwych zastosowań. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze rodzaje tektury falistej. Są to:

  • tektura falista dwuwarstwowa – biodegradowalna i ekologiczna. Zbudowana jest z dwóch warstw tektury: falowanej oraz gładkiej. Najczęściej wykorzystywana jest jako materiał ochronny przez firmy kurierskie, sklepy internetowe lub stacjonarne. W codziennym życiu również jest chętnie stosowana w celu pakowania kruchych oraz delikatnych przedmiotów.
  • tektura falista trzywarstwowa – wykorzystywana jest jako element opakowania delikatnych przedmiotów wykonanych ze szkła lub porcelany. Zbudowana jest z trzech warstw tektury: falowanej i dwóch gładkich po jej obu stronach. Zastosowanie znajduje między innymi w budownictwie jako część izolacji termicznej i akustycznej innych warstw materiałów. Znana jest ze swoich właściwości amortyzacyjnych.

Jakie zastosowanie ma tektura falista?

Tektura falista ma szereg zastosowań. Najczęściej wykorzystywana jest jako materiał, z którego wykonane są opakowania lub przekładki dla przedmiotów z delikatnych tworzyw np. szkła. Sklepy chętnie stosują ją do wykonania opakowań zbiorczych zastawy stołowej, zestawów kieliszków, kubków i szklanek. Tektura falista często jest wykorzystywana do pakowania wazonów i innych delikatnych elementów dekoracyjnych.

Ponadto tektura falista może być wykorzystywana do zabezpieczania mebli podczas transportu. Z jej pomocą w łatwy sposób można ochronić blaty przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania, wgniecenia i ubytki struktury.

Tektura falista z powodzeniem może być stosowana w warunkach domowych. Z jej pomocą można przechowywać sezonowe dekoracje lub zbędne elementy zastawy stołowej. Warto wykorzystać ją w pracach kreatywnych wykonywanych razem z dziećmi.

Tektura falista ma mnóstwo różnych zastosowań. Jest materiałem biodegradowalnym, tanim i łatwo dostępnym. Dostępna jest w rolkach lub arkuszach. W prosty sposób można ją ciąć i dostosowywać jej rozmiar do swoich indywidualnych preferencji. Tektura falista może być stosowana jako materiał amortyzacyjny, separator zapakowanych przedmiotów lub jako izolacja termiczna.