Dzieci bawią się dużo, czymkolwiek, o każdej porze: w piaskownicy, na placu zabaw, w ogrodzie czy tak po prostu, kamykami, wodą i bardzo często błotem. Podczas zabawy delikatna skóra dzieci styka się z brudem i bakteriami, co może prowadzić do problemów skórnych, pozwalając im bawić się na dworze trzeba pamiętać o późniejszej pielęgnacji. Skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Dzieci mają cieńszą, delikatniejszą i bardzo wrażliwą skórę, co oznacza, że należy zwrócić większą uwagę na pielęgnację ich skóry. Dlatego tak ważne jest, aby rodzic wiedział, jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka, utrzymywać ją w stanie nawilżenia, a także jak zmniejszyć ryzyko infekcji skórnych. Emolient dla dzieci to świetny sposób by zadbać o gospodarkę hydro lipidową dziecka.

Jak odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry

Wybierając produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Podobnie jak w przypadku produktów dla dorosłych należy zwrócić uwagę na jego naturalny skład i zadbać o to, aby kosmetyki były czyste i pozbawione zbędnych ładunków chemicznych , które mogłyby wywołać zapalenie skóry lub egzemę. Ponieważ dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, stosowanie zbyt agresywnych produktów może spowodować u nich problemy skórne wymagające skomplikowanego i długotrwałego leczenia. Dlatego trzeba unikać produktów do pielęgnacji skóry dziecka, które zawierają siarczany, denaturat, barwniki i nadmierne ilości perfum. Trzeba wybierać delikatne produkty przeznaczone dla wrażliwej skóry dziecka i sprawdzać skład na odwrocie produktów, aby się upewnić. Emolient dla dzieci to najlepsze, naturalne rozwiązanie.

Mycie twarzy rano i wieczorem

Niemowlęta i dzieci nie nakładają kosmetyków na twarz tak jak dorośli, więc można odnieść zgubne wrażenie, że nie muszą myć twarzy rano. Jednak jest odwrotnie. Do codziennej higieny jego skóry warto wybrać dziecięcy kosmetyk , a oprócz całego ciała podczas wieczornej kąpieli, warto postawić na emolient dla dzieci . Mydło należy dobierać bardzo ostrożnie , ponieważ niektóre mydła w kostce mają tendencję do nadmiernego wysuszania skóry, co może prowadzić do stanów zapalnych i atopowego zapalenia skóry. Zwrócić należy również szczególną uwagę na temperaturę wody, która powinna być raczej letnia niż zbyt gorąca.

  • Niemowlęta i małe dzieci mają skłonność do nadmiernego przesuszania skóry, dlatego konieczne jest smarowanie ich skóry kremem dwa razy dziennie.
  • Latem wystarczy delikatna emulsja nawilżająca, na którą należy nałożyć krem przeciwsłoneczny na około 20 minut przed wyjściem z domu.
  • Zimą stosować należy gęstszy krem przeznaczony na mróz.
  • Wieczorem, po kąpieli lub prysznicu, można nałożyć odżywczy, natłuszczający krem na ciało dziecka.

A co z nastolatkami?

W dzisiejszych czasach nie jest wyjątkiem, że ośmiolatki zaczynają zmagać się z pierwszym trądzikiem. W takim przypadku należy podkreślić córce (lub synowi, jednak u chłopców trądzik zaczyna się później) że najważniejsza jest higiena skóry rano i wieczorem , do czego może używać łagodnych kosmetyków przeznaczonych na trądzik, spryskać twarz wodą kwiatową, w tym przypadku idealną wodą jest lawenda, a następnie nałożyć krem lub maść. Można nakładać olejek z drzewa herbacianego na wysypki za pomocą wacika. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać twarzy nieumytymi rękami. Skóra jest wymagającym organem. Prawidłowa jej pielęgnacja może sprawić, że zachowa się jej piękny blask na dłużej. Jak nas widzą tak nas piszą to prawda, która znana jest od wieków.