Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że mieszkania 2 pokojowe cieszą się obecnie największą popularnością. Ich olbrzymią zaletą jest nie tylko cena, ale również całkiem imponujący metraż, a co za tym idzie możliwość aranżacji dopasowanej do upodobań nowych właścicieli lub lokatorów. 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2 pokojowe, a nawet większe oprócz kwestii wizualnych i przysłowiowego cieszenia oka, powinny być funkcjonalne i zagospodarowane w przemyślany sposób. W ofercie Towarowa Towers znajdziesz szeroką ofertę mieszkań o zróżnicowanych metrażach i ilości pomieszczeń. O ile w przypadku singla lub pary mieszkanie dwupokojowe będzie zdecydowanie wystarczające, tak młode małżeństwa z dzieckiem lub rodziny z dwójką dzieci powinny nieco bardziej skupić się na odpowiednim umeblowaniu i wyposażeniu czterech katów, tak aby nie marnować przestrzeni i nie wypełniać mieszkania zupełnie zbędnymi bibelotami. 

Mieszkania 2 pokojowe to propozycja na start? 

Single lub pary, które zdecydowały się na zakup mieszkania 2 pokojowego, z powodzeniem jeden pokój mogą przeznaczyć na sypialnię, a drugi traktować jako salon dzienny. Podział mieszkania na strefy znacznie ułatwia funkcjonowanie w codziennym życiu. Sprzyja również organizacji i zachowaniu porządku. 

Małżeństwa lub pary posiadające jedno dziecko niejednokrotnie uznają mieszkanie 2 pokojowe za tzw. mieszkanie na start. Według nich jest to doskonała opcja dopóki maluch nie podrośnie i nie będzie potrzebował własnego kąta do zabawy czy nauki. W związku z tym, że w większości inwestycji jeden pokój jest mniejszy od drugiego – to właśnie on może być przeznaczony na pokój dla pociechy. Wystarczy wstawić łóżeczko, zabawki, dziecięce dekoracje i… gotowe! Nie wiesz jak pomalować dziecięcy pokój? Garść inspiracji znajdziesz tutaj. 
Rodziny posiadające 2 dzieci powinny dokładnie przemyśleć aranżację wnętrza, tak by nie maksymalnie wykorzystać każdy centymetr. W tym celu doskonale sprawdzi się łóżko dwupiętrowe, wiszące półki, a także całkowite zminimalizowanie dodatków i gadżetów. Im mniej, tym lepiej! Nie oznacza to jednak, że wnętrze powinno być surowe i pozbawione klimatu. O aranżacji pokoju dziecięcego pisaliśmy tutaj.